Jó lenne most azt hallania, hogy van hőszigetelt beltéri ajtó. Sajnos ezt az álmot szerte kell, hogy foszlassam. Beltéri ajtó funkciója, hogy két azonos hőmérséklettel rendelkező teret válasszon el. Ha ezt a funkciót nézzük, abban az esetben a hőszigetelés nem jöhet szóba, de…
Hőszigetelt beltéri ajtó – csak mese?
Igen az, mert a két egymástól elválasztott tér hőmérsékletkülönbsége nem lehet több 2 Celsius foknál. Persze az élet ezt felülírja sok esetben, de a gyártók ezt határozzák meg határértékként. Tehát nem lehet beltéri ajtót tenni szélfogóba, garázs és előszoba közé és még sorolhatnám azon helyiségeket, ahol a 2 Celsius foknál nagyobb a hőmérséklet ingadozása.
Miért nem lehet beltéri ajtót hőszigetelni?
Beltéri ajtó térelválasztó, ezért a belső ajtólap mag nem tartalmaz sem kőzetgyapotot, sem poliuretán habot, sem más szigetelő betétet. De ha tartalmazna is, a belső ajtó nincs nagy ciklusszámra tervezve és nincs statikára sem kialakítva. Térelválasztó funkciója mellett, sajnos más képessége nincs ennek az ajtónak, ezt tudomásul kell venni, bárki és bármit is mond.
Zárt lépcsőházba szerelhető belső bejárati ajtóra gondol?
Vannak esetek, amikor szigetelt beltéri ajtóban gondolkodó vásárlók valójában lépcsőházba szerelhető lakásbejárati ajtóra gondolnak. Ezen ajtók már jobban szigeteltek és olyan helyre lehet beszerelni ezen termékeket, ahol a lépcsőház zárt, tehát a külső hőmérséklettel és csapó esővel nem érintkeznek az ajtók.
Milyen ajtót vásároljak, ami hőszigetelt?
Nincs más út hátra, mint előre tekinteni és megnézni a műanyag vagy fa bejárati ajtókat. Ezek az ajtók statikára és hőszigetelésre is tervezve vannak. Erősebb megjelenésű ajtókról beszélünk, de ezek a termékek két eltérő hőmérsékletű terület határolására vannak kifejlesztve és nagyobb ciklusszámot bírnak ki, mint a beltéri ajtók.
Cseke Zsolt
Pallasz Enteriőr
Pallasz Enteriőr